Sprawca włamań i kradzieży usłyszał 6 zarzutów

Sprawca włamań i kradzieży usłyszał 6 zarzutów

28-latek nie uniknie odpowiedzialności za włamania, jakich dopuścili się na terenie Przemyśla. Mężczyzna ukradł m.in. pieniądze, laptopa i konsolę do gier. 28-latek usłyszał łącznie sześć zarzutów. Za kradzieże z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących włamań i kradzieży, do jakich doszło na terenie Przemyśla. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego, pracujący nad tymi sprawami, gromadzili materiał dowodowy. Efektem ich pracy było ustalenie sprawcy. To 28-latek bez stałego miejsca zamieszkania.

W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna swój proceder rozpoczął w marcu br. Jak ustalono, 28-latek, kilkakrotnie z jednego z przemyskich marketów ukradł alkohol, włamał się do piwnicy jednego z bloków skąd zabrał siekierę, a z jednego z przemyskich mieszkań ukradł konsolę do gier i laptopa. Ma na swoim koncie także kradzież pieniędzy ze schroniska dla bezdomnych w kwocie 2700 złotych, a podczas wykonywania prac remontowych, ukradł jeszcze kable warte ponad 2 tysiące złotych.

Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego, przedstawili 28-latkowi łącznie 6 zarzutów dotyczących kradzieży i  kradzieży z włamaniem. Łączna suma strat to na ponad 11 tysięcy złotych. 28-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Policjantom odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Prokuratura Rejonowa w Przemyślu zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda miejska Policji w Przemyślu

Previous Ponad 6 mln zł wyniesie rozbudowa powiatowej jednostki – Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Przemyślu.
Next Kierował pojazdem mając 2,5 promila alkoholu

Może to Ci się spodoba

Wpadł z narkotykami, bo wszczął awanturę

Policjanci z Przemyśla zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę. 34-latek wpadł, ponieważ będąc pod wpływem alkoholu, awanturował się w domu. Słysząc, że rodzina wzywa Policję, uciekł. Mężczyzna usłyszał zarzut

Piknik służb mundurowych z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu, przynajmniej dla tych najmłodszych. Jak co roku przemyskie służby mundurowe przygotowały w związku z Dniem Dziecka mnóstwo atrakcji, które nie tylko

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego pożaru samochodu

Przemyscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności pożaru volkswagena, który dziś rano palił się przy ulicy Mickiewicza w Przemyślu. Po ugaszeniu ognia przez straż, okazało się, że w spalonym wraku

Pobił kolegę, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące

O tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy, zadecydował przemyski sąd wobec obywatela Ukrainy, który dotkliwie pobił swojego kolegę. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 38-latek zadawał pokrzywdzonemu ciosy pięściami oraz kopał

Młodzież odwiedziła przemyską komendę

Miejsce pracy policjantów zwiedzali dzisiaj uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Goście dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o służbie w mundurze. Poznali wyposażenia policjanta służby patrolowej i pododdziałów zwartych Policji.

Tragiczny wypadek w Zadąbrowiu

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Zadąbrowie. Kierujący audi najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Życia pieszego nie udało się uratować. Wczoraj przed godz.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź