Ola blisko medalu podczas Mistrzostw Europy w tenisie stołowym

Ola blisko medalu podczas Mistrzostw Europy w tenisie stołowym

W dniach 14-18.06.2023r. w stolicy Chorwacji odbywały się Mistrzostwa Europy U13 w tenisie stołowym. Nasza wychowanka Aleksandra Makar ze względu na wysokie osiągnięcia w tej kategorii wiekowej została powołana do Reprezentacji Polski. To był pierwszy start młodej zawodniczki w zawodach o randze międzynarodowej.

W Mistrzostwach brało udział blisko 80 najlepszych zawodniczek i ponad 80 zawodników z różnych krajów Europy.

Mistrzostwa rozpoczęły się od zmagań drużynowych.

Polska w grupie pokonała Azerbejdżan 5:0 , następnie w kolejnym meczu wygrała ze Szwecją 3:2. Na koniec 5:0 ograła Islandię.

W drugiej rundzie los przydzielił nam do grupy niestety silne drużyny z Francji i Turcji oraz Bułgarię. Na otwarcie przegraliśmy nieznacznie 2:3 z Turcją (jak się potem okazało – z późniejszymi Mistrzami Europy). Następnie ograliśmy 4:1 Bułgarię i przegraliśmy z Francją tracąc szansę na grę o medal.

W dalszych rozgrywkach pokonaliśmy pewnie 3:1 Rumunię oraz 3:0 Szwajcarię, zajmując miejsce 9.

Ola rozegrała 5 pojedynków indywidualnych i tylko 1 raz schodziła pokonana (1:3 ze Szwedką Siri Benjegard).

W dalszej kolejności rozgrywane były konkurencje indywidualne oraz miksty.

Ola ze względu na brak punktów rankingowych została rozstawiona w Mistrzostwach z ostatnim numerem startowym. Nie przeszkodziło jej to odnieść kompletu zwycięstw w grupie i pewnie awansować do najlepszej 32 dziewcząt w Europie.

Pokonała najpierw 3:2 reprezentantkę Rumunii Dianę Suvei, następnie 3:0 ograła Chorwatkę Victoriję Oslakovic oraz 3:0 Szwajcarkę Akhyata Patra.

W kolejnym meczu wygrała 3:2 z reprezentantką Mołdawii Valerią Cravcenco.

Następny pojedynek to już walka o pierwszą ósemkę. Mecz – pełen dramaturgii, wspaniała gra naszej wychowanki. Ostatecznie mimo prowadzenia w meczu, zaprezentowania wysokich umiejętności – przegrana minimalna 2:3 (8,-10,7,-11,-11) z reprezentantką Ukrainy (Dianą Koliennikovą) i zajęte wysokie 9 miejsce w Mistrzostwach.

Najlepiej Ola zaprezentowała się w parze z Jakubem Doboszem (Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

Ola i Kuba, grając pierwszy raz ze sobą w parze i nie ćwicząc razem wcześniej, zagrali wspaniałe zawody ocierając się o podium.

Najpierw pokonali 3:1 parę z Mołdawii Tomifei Mosneaga/TaucciAnastasia, następnie wygrali 3:2 z parą austriacką Louis Fegerl/Mariia Lytvyn. W 1/8 finału sprawili wielką niespodziankę ogrywając parę z Włoch, rozstawioną z nr 2 – Danilo Dmitri Faso(świeżo upieczony Mistrz Europy w grze pojedynczej)/Matilde Buzzoni. W meczu, którego stawką był medal Mistrzostw Europy nasza para przegrała niestety z późniejszymi zwycięzcami całych zawodów – parą francuską Titouan Morel-Gonzales/Eva Lam (którzy wygrali zawody bez straty seta!), zajmując wysokie 5 miejsce na ponad 70 mikstów z całej Europy.

Źródło: Urząd Miejski w Przemyślu

Previous „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” koncert z piosenkami Marka Grechuty w wykonaniu KAROLINY LESZKO
Next System obsługi sygnalistów w firmach i samorządach

Może to Ci się spodoba

Międzynarodowy Dzień Tańca na przemyskim Rynku

29 kwietnia to dla każdego miłośnika tańca wielkie święto – to właśnie wtedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Najmłodsi przemyscy adepci tej pięknej sztuki uczcili to święto nietypowo, bo flash mobem

Mecz charytatywny dla dzieci niepełnosprawnych na Ukrainie

25.03.2022 r. na stadionie Czuwaj w Przemyślu rozegrany został mecz charytatywny dla dzieci niepełnosprawnych na Ukrainie, pod patronatem Jana Pączka Starosty Przemyskiego i Wojciecha Bakuna Prezydenta Miasta Przemyśla. Organizatorem „meczu

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Już za nami Forteczny Rajd Rowerowy „Twierdza Przemyśl”

Już za nami Forteczny Rajd Rowerowy „Twierdza Przemyśl” „Blisko 60 cyklistów wzięło udział w sobotnim Fortecznym Rajdzie Rowerowym „Twierdza Przemyśl”, który zorganizował Urząd Gminy w Przemyślu. Chętni mogli przejechać 22

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego

15 kwietnia 2023 r. w Limanowej odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego. W mistrzostwach wzięło udział ponad 300 zawodników z 61 klubów (reprezentujących różne style karate kontaktowego). Przemyski

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź