Ola blisko medalu podczas Mistrzostw Europy w tenisie stołowym

Ola blisko medalu podczas Mistrzostw Europy w tenisie stołowym

W dniach 14-18.06.2023r. w stolicy Chorwacji odbywały się Mistrzostwa Europy U13 w tenisie stołowym. Nasza wychowanka Aleksandra Makar ze względu na wysokie osiągnięcia w tej kategorii wiekowej została powołana do Reprezentacji Polski. To był pierwszy start młodej zawodniczki w zawodach o randze międzynarodowej.

W Mistrzostwach brało udział blisko 80 najlepszych zawodniczek i ponad 80 zawodników z różnych krajów Europy.

Mistrzostwa rozpoczęły się od zmagań drużynowych.

Polska w grupie pokonała Azerbejdżan 5:0 , następnie w kolejnym meczu wygrała ze Szwecją 3:2. Na koniec 5:0 ograła Islandię.

W drugiej rundzie los przydzielił nam do grupy niestety silne drużyny z Francji i Turcji oraz Bułgarię. Na otwarcie przegraliśmy nieznacznie 2:3 z Turcją (jak się potem okazało – z późniejszymi Mistrzami Europy). Następnie ograliśmy 4:1 Bułgarię i przegraliśmy z Francją tracąc szansę na grę o medal.

W dalszych rozgrywkach pokonaliśmy pewnie 3:1 Rumunię oraz 3:0 Szwajcarię, zajmując miejsce 9.

Ola rozegrała 5 pojedynków indywidualnych i tylko 1 raz schodziła pokonana (1:3 ze Szwedką Siri Benjegard).

W dalszej kolejności rozgrywane były konkurencje indywidualne oraz miksty.

Ola ze względu na brak punktów rankingowych została rozstawiona w Mistrzostwach z ostatnim numerem startowym. Nie przeszkodziło jej to odnieść kompletu zwycięstw w grupie i pewnie awansować do najlepszej 32 dziewcząt w Europie.

Pokonała najpierw 3:2 reprezentantkę Rumunii Dianę Suvei, następnie 3:0 ograła Chorwatkę Victoriję Oslakovic oraz 3:0 Szwajcarkę Akhyata Patra.

W kolejnym meczu wygrała 3:2 z reprezentantką Mołdawii Valerią Cravcenco.

Następny pojedynek to już walka o pierwszą ósemkę. Mecz – pełen dramaturgii, wspaniała gra naszej wychowanki. Ostatecznie mimo prowadzenia w meczu, zaprezentowania wysokich umiejętności – przegrana minimalna 2:3 (8,-10,7,-11,-11) z reprezentantką Ukrainy (Dianą Koliennikovą) i zajęte wysokie 9 miejsce w Mistrzostwach.

Najlepiej Ola zaprezentowała się w parze z Jakubem Doboszem (Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

Ola i Kuba, grając pierwszy raz ze sobą w parze i nie ćwicząc razem wcześniej, zagrali wspaniałe zawody ocierając się o podium.

Najpierw pokonali 3:1 parę z Mołdawii Tomifei Mosneaga/TaucciAnastasia, następnie wygrali 3:2 z parą austriacką Louis Fegerl/Mariia Lytvyn. W 1/8 finału sprawili wielką niespodziankę ogrywając parę z Włoch, rozstawioną z nr 2 – Danilo Dmitri Faso(świeżo upieczony Mistrz Europy w grze pojedynczej)/Matilde Buzzoni. W meczu, którego stawką był medal Mistrzostw Europy nasza para przegrała niestety z późniejszymi zwycięzcami całych zawodów – parą francuską Titouan Morel-Gonzales/Eva Lam (którzy wygrali zawody bez straty seta!), zajmując wysokie 5 miejsce na ponad 70 mikstów z całej Europy.

Źródło: Urząd Miejski w Przemyślu

Previous „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” koncert z piosenkami Marka Grechuty w wykonaniu KAROLINY LESZKO
Next System obsługi sygnalistów w firmach i samorządach

Może to Ci się spodoba

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

III Festiwal Piłki Ręcznej – Twierdza Przemyśl CUP dobiegł końca!

Przez ostatni tydzień, hala sportowa Szkola Podstawowa nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu gościła uczestników III edycji Festiwalu Piłki Ręcznej – Twierdza Przemyśl CUP, którego Sponsorem Strategicznym była spółka

XIX Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w Lekkiej Atletyce

W najbliższą sobotę, 13 maja na stadionie szkolnym „Juvenia” odbędą się XIX Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w Lekkiej Atletyce. W zawodach prawo startu mają zawodnicy posiadający aktualne badania lekarskie  i ważną

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź