Podsumowanie działań „Trzeźwy weekend” na terenie powiatu przemyskiego

Podsumowanie działań „Trzeźwy weekend” na terenie powiatu przemyskiego

Podczas minionego weekendu przemyscy policjanci, tak jak każdego dnia, dbali o bezpieczeństwo i porządek na drogach, kontrolowali kierujących oraz ich stan trzeźwości. Niestety, pomimo wielu akcji profilaktycznych oraz poważnych konsekwencji prawnych, jakie grożą za kierowanie pod wpływem alkoholu, nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców. W ciągu zaledwie trzech dni policjanci ujawnili troje pijanych kierujących oraz dwóch rowerzystów, którzy kierowali swoimi jednośladami mimo, że pili wcześniej alkohol.

W ubiegły weekend policjanci z powiatu przemyskiego przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy weekend”. Funkcjonariusze zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących oraz na ich stan trzeźwości.

W piątek w miejscowości Pikulice, policjanci ujawnili 43-letnią mieszkankę powiatu przemyskiego, która kierowała hondą, mając w organizmie 1,84 promila alkoholu. W tym samym dniu policjanci ujawnili jeszcze dwóch nietrzeźwych rowerzystów. W miejscowości Nienadowa, 55-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego kierował rowerem mając w organizmie 2,5 promila alkoholu, a w miejscowości Niziny, 66-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, który w organizmie miał 0,7 promila alkoholu. Obaj kierujący otrzymali mandaty w kwocie 2 500 zł.

W sobotę, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 22-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego, który w Przemyślu na ul. Okrzei, kierował passatem, mając 1,6 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę krótko po północy, w trakcie kontroli, policjanci ujawnili 35-letniego mężczyznę, który wsiadł za kierownicę peugeota, mimo że miał promil alkoholu w organizmie.

Kierowcy pojazdów stracili prawa jazdy i teraz odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Komenda miejska Policji w Przemyślu

Previous 33. rocznica wyborów czerwcowych
Next Prezydent Wojciech Bakun z Laurem Ziemi Przemyskiej

Może to Ci się spodoba

Pijana kobieta spowodowała kolizję

Ponad 2 promila alkoholu w organizmie miała kierująca fordem, która na ul. Krakowskiej w Orłach spowodowała kolizję drogową. Kobieta została przewieziona do szpitala. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 36-letniej mieszkance

15-latek odpowie za kradzież

Policjanci ustalili sprawcę kradzieży, do jakiej doszło w szkole w Przemyślu. Okazał się nim 15-letni uczeń tej szkoły. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem dla nieletnich. 17 maja br., przemyscy

Tragiczny wypadek w Zadąbrowiu

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Zadąbrowie. Kierujący audi najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Życia pieszego nie udało się uratować. Wczoraj przed godz.

Uwierzyli oszustowi i stracili swoje pieniądze

Wczoraj w Przemyślu doszło do kolejnego oszustwa. Osoba podająca się za prokuratora oszukała starsze małżeństwo. Przekonała ich, że konto należące do nich zostało zablokowane, a pieniądze, które rzekomo tam trafiły,

W Malhowicach ponownie wykopano niewybuchy

W Malhowicach podczas prac ziemnych, zauważono pocisk artyleryjski z zapalnikiem oraz granat ręczny. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne, a dyżurny zawiadomił saperów z Rzeszowa. Dziś saperzy usunęli niebezpieczne znalezisko z

Odpowiedzą za posiadanie marihuany i substancji psychotropowych

Wspólne działania funkcjonariuszy wydziału kryminalnego przemyskiej Policji i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Rzeszowa doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców Przemyśla. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili w samochodzie 27-latka, 0,5 kilograma marihuany,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź