Podsumowanie działań „Trzeźwy weekend” na terenie powiatu przemyskiego

Podsumowanie działań „Trzeźwy weekend” na terenie powiatu przemyskiego

Podczas minionego weekendu przemyscy policjanci, tak jak każdego dnia, dbali o bezpieczeństwo i porządek na drogach, kontrolowali kierujących oraz ich stan trzeźwości. Niestety, pomimo wielu akcji profilaktycznych oraz poważnych konsekwencji prawnych, jakie grożą za kierowanie pod wpływem alkoholu, nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców. W ciągu zaledwie trzech dni policjanci ujawnili troje pijanych kierujących oraz dwóch rowerzystów, którzy kierowali swoimi jednośladami mimo, że pili wcześniej alkohol.

W ubiegły weekend policjanci z powiatu przemyskiego przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy weekend”. Funkcjonariusze zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących oraz na ich stan trzeźwości.

W piątek w miejscowości Pikulice, policjanci ujawnili 43-letnią mieszkankę powiatu przemyskiego, która kierowała hondą, mając w organizmie 1,84 promila alkoholu. W tym samym dniu policjanci ujawnili jeszcze dwóch nietrzeźwych rowerzystów. W miejscowości Nienadowa, 55-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego kierował rowerem mając w organizmie 2,5 promila alkoholu, a w miejscowości Niziny, 66-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, który w organizmie miał 0,7 promila alkoholu. Obaj kierujący otrzymali mandaty w kwocie 2 500 zł.

W sobotę, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 22-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego, który w Przemyślu na ul. Okrzei, kierował passatem, mając 1,6 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę krótko po północy, w trakcie kontroli, policjanci ujawnili 35-letniego mężczyznę, który wsiadł za kierownicę peugeota, mimo że miał promil alkoholu w organizmie.

Kierowcy pojazdów stracili prawa jazdy i teraz odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Komenda miejska Policji w Przemyślu

Previous 33. rocznica wyborów czerwcowych
Next Prezydent Wojciech Bakun z Laurem Ziemi Przemyskiej

Może to Ci się spodoba

Audi wjechało do potoku – na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu

Przemyscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Birczy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego potoku. Autem podróżowało

Odpowiedzą za posiadanie marihuany i substancji psychotropowych

Wspólne działania funkcjonariuszy wydziału kryminalnego przemyskiej Policji i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Rzeszowa doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców Przemyśla. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili w samochodzie 27-latka, 0,5 kilograma marihuany,

Pijany z dożywotnim zakazem kierowania wjachał do rowu

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 42-letni mieszkaniec gminy Ustrzyki Dolne, który kierując volkswagenem wjechał do przydrożnego rowu. Dodatkowo zlekceważył wydany przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W

Młodzież odwiedziła przemyską komendę

Miejsce pracy policjantów zwiedzali dzisiaj uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Goście dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o służbie w mundurze. Poznali wyposażenia policjanta służby patrolowej i pododdziałów zwartych Policji.

Zdarzenie trzech pojazdów na ul. lwowskiej w Przemyślu

Wczoraj na ul. Lwowskiej w Przemyślu doszło zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Kierujący busem marki Volkswagen nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go osobowego volkswagena i najechał na tył

Wypadek w Zadąbrowiu z udziałem rowerzysty

Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku w Zadąbrowiu, w którym ranny został 60-letni rowerzysta. Kierujący rowerem, mieszkaniec powiatu przemyskiego, zderzył się z suzuki, którym kierował 66-letni przemyślanin. Do wypadku doszło wczoraj

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź