Uwaga na oszusta sprzedającego warzywa i owoce

Uwaga na oszusta sprzedającego warzywa i owoce

Dwie mieszkanki Przemyśla straciły po tysiącu złotych. 85-latka oraz 79-latka zaufały nieznajomemu, który pod pretekstem sprzedaży warzyw i owoców, chciał rozmienić pieniądze. Apelujemy do wszystkich o niewpuszczanie do domów nieznajomych osób. Oszuści naprawdę nie mają skrupułów, a ich ofiarami padają zazwyczaj osoby starsze, które z reguły są bardziej ufne.

16 sierpnia br., dyżurny przemyskiej Policji otrzymał informację od 85-letniej mieszkanki Przemyśla, że została okradziona przez nieznanego mężczyznę i utraciła tysiąc złotych. Jak ustalili policjanci, do mieszkania seniorki zapukał mężczyzna, oferując sprzedaż ziemniaków, jajek i jabłek. Gdy się okazało, że starsza pani wszystko ma i niczego nie potrzebuje, „handlarz” poprosił kobietę, by rozmieniła mu tysiąc złoty na drobniejsze, gdyż posiadał dwa banknoty po 500 zł.

Niestety kobieta nie zachwala czujności, wpuściła nieznajomego do mieszkania  i zgodziła się rozmienić pieniądze. Gdy przekazała mu tysiąc złotych w nominałach po 100 złotych, mężczyzna zaproponował straszej kobiecie rozmienienie następnych 500 złotych, wtedy już odmówiła. Mężczyzna przeliczył gotówkę i wyszedł z mieszkania. Seniorka jeszcze w korytarzu swojego mieszkania upominała się o dwa banknoty po 500 zł, które mężczyzna miał jej przekazać, lecz ten odpowiedział, że zaraz jej przyniesie i oddalił się.

Do takiego samego zdarzenia doszło 23 sierpnia br. także w Przemyślu, tym razem 79-latka postanowiła skorzystać z oferty i ufnie wpuściła “handlarza” do mieszkania. W pewnym momencie sprzedawca poprosił, by właścicielka rozmieniła mu dwa banknoty 500-złotowe na drobniejsze. Seniorka, nie spodziewając się złych zamiarów ze strony nieznajomego, poszła do pokoju po pieniądze. Następnie przekazała gotówkę mężczyźnie,  który jednocześnie poprosił ją o reklamówkę na zamówione ziemniaki, które miał przynieść z samochodu zaparkowanego pod blokiem. Niestety nie wrócił już do jej mieszkania z pieniędzmi oraz zamówionym towarem.

Przemyscy policjanci kolejny raz apelują do wszystkich o niewpuszczanie do domów nieznajomych osób. Oszuści naprawdę nie mają skrupułów, a ich ofiarami padają zazwyczaj osoby starsze, które z reguły mieszkają samotnie i są ufne.

Źródło: Komenda miejska Policji w Przemyślu

Previous Co ciekawi inwestorów kupujących drewno konstrukcyjne?
Next W Malhowicach wmurowano kamień węgielny pod budowę przejścia granicznego

Może to Ci się spodoba

Wypadek w Zadąbrowiu z udziałem rowerzysty

Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku w Zadąbrowiu, w którym ranny został 60-letni rowerzysta. Kierujący rowerem, mieszkaniec powiatu przemyskiego, zderzył się z suzuki, którym kierował 66-letni przemyślanin. Do wypadku doszło wczoraj

Młodzież odwiedziła przemyską komendę

Miejsce pracy policjantów zwiedzali dzisiaj uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Goście dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o służbie w mundurze. Poznali wyposażenia policjanta służby patrolowej i pododdziałów zwartych Policji.

Tragiczny wypadek w Zadąbrowiu

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Zadąbrowie. Kierujący audi najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Życia pieszego nie udało się uratować. Wczoraj przed godz.

Za groźby i uporczywe nękanie został tymczasowo aresztowany

Zarzuty kierowania gróźb karalnych i uporczywego nękania usłyszał 25-letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci z Przemyśla. Sprawca groził 24-letniej byłej partnerce i stosował wobec niej stalking. Sąd, na wniosek prokuratora zastosował

Odpowiedzą za posiadanie marihuany i substancji psychotropowych

Wspólne działania funkcjonariuszy wydziału kryminalnego przemyskiej Policji i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Rzeszowa doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców Przemyśla. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili w samochodzie 27-latka, 0,5 kilograma marihuany,

Dwa zderzenia drogowe

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło minionej doby na terenie Przemyśla oraz powiatu przemyskiego. Sprawcą jednego ze zdarzeń okazał się mężczyzna, który wsiadł za kierownicę, będąc w stanie po spożyciu alkoholu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź