Uwaga na oszusta sprzedającego warzywa i owoce

Uwaga na oszusta sprzedającego warzywa i owoce

Dwie mieszkanki Przemyśla straciły po tysiącu złotych. 85-latka oraz 79-latka zaufały nieznajomemu, który pod pretekstem sprzedaży warzyw i owoców, chciał rozmienić pieniądze. Apelujemy do wszystkich o niewpuszczanie do domów nieznajomych osób. Oszuści naprawdę nie mają skrupułów, a ich ofiarami padają zazwyczaj osoby starsze, które z reguły są bardziej ufne.

16 sierpnia br., dyżurny przemyskiej Policji otrzymał informację od 85-letniej mieszkanki Przemyśla, że została okradziona przez nieznanego mężczyznę i utraciła tysiąc złotych. Jak ustalili policjanci, do mieszkania seniorki zapukał mężczyzna, oferując sprzedaż ziemniaków, jajek i jabłek. Gdy się okazało, że starsza pani wszystko ma i niczego nie potrzebuje, „handlarz” poprosił kobietę, by rozmieniła mu tysiąc złoty na drobniejsze, gdyż posiadał dwa banknoty po 500 zł.

Niestety kobieta nie zachwala czujności, wpuściła nieznajomego do mieszkania  i zgodziła się rozmienić pieniądze. Gdy przekazała mu tysiąc złotych w nominałach po 100 złotych, mężczyzna zaproponował straszej kobiecie rozmienienie następnych 500 złotych, wtedy już odmówiła. Mężczyzna przeliczył gotówkę i wyszedł z mieszkania. Seniorka jeszcze w korytarzu swojego mieszkania upominała się o dwa banknoty po 500 zł, które mężczyzna miał jej przekazać, lecz ten odpowiedział, że zaraz jej przyniesie i oddalił się.

Do takiego samego zdarzenia doszło 23 sierpnia br. także w Przemyślu, tym razem 79-latka postanowiła skorzystać z oferty i ufnie wpuściła “handlarza” do mieszkania. W pewnym momencie sprzedawca poprosił, by właścicielka rozmieniła mu dwa banknoty 500-złotowe na drobniejsze. Seniorka, nie spodziewając się złych zamiarów ze strony nieznajomego, poszła do pokoju po pieniądze. Następnie przekazała gotówkę mężczyźnie,  który jednocześnie poprosił ją o reklamówkę na zamówione ziemniaki, które miał przynieść z samochodu zaparkowanego pod blokiem. Niestety nie wrócił już do jej mieszkania z pieniędzmi oraz zamówionym towarem.

Przemyscy policjanci kolejny raz apelują do wszystkich o niewpuszczanie do domów nieznajomych osób. Oszuści naprawdę nie mają skrupułów, a ich ofiarami padają zazwyczaj osoby starsze, które z reguły mieszkają samotnie i są ufne.

Źródło: Komenda miejska Policji w Przemyślu

Previous Co ciekawi inwestorów kupujących drewno konstrukcyjne?
Next W Malhowicach wmurowano kamień węgielny pod budowę przejścia granicznego

Może to Ci się spodoba

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę alfy romeo

Kierujący alfą romeo, który chciał uciec przed policją był pijany, w jego organizmie było prawie 2 promile alkoholu. 30-latek wjechał w ławkę i uszkodził swoje auto. Mężczyzna stracił prawo jazdy

Wpadł z narkotykami, bo wszczął awanturę

Policjanci z Przemyśla zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę. 34-latek wpadł, ponieważ będąc pod wpływem alkoholu, awanturował się w domu. Słysząc, że rodzina wzywa Policję, uciekł. Mężczyzna usłyszał zarzut

Młodzież odwiedziła przemyską komendę

Miejsce pracy policjantów zwiedzali dzisiaj uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Goście dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o służbie w mundurze. Poznali wyposażenia policjanta służby patrolowej i pododdziałów zwartych Policji.

Dwa zderzenia drogowe

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło minionej doby na terenie Przemyśla oraz powiatu przemyskiego. Sprawcą jednego ze zdarzeń okazał się mężczyzna, który wsiadł za kierownicę, będąc w stanie po spożyciu alkoholu.

Wypadek w Zadąbrowiu z udziałem rowerzysty

Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku w Zadąbrowiu, w którym ranny został 60-letni rowerzysta. Kierujący rowerem, mieszkaniec powiatu przemyskiego, zderzył się z suzuki, którym kierował 66-letni przemyślanin. Do wypadku doszło wczoraj

Za groźby i uporczywe nękanie został tymczasowo aresztowany

Zarzuty kierowania gróźb karalnych i uporczywego nękania usłyszał 25-letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci z Przemyśla. Sprawca groził 24-letniej byłej partnerce i stosował wobec niej stalking. Sąd, na wniosek prokuratora zastosował

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź