Granat w przemyskiej sortowni odpadów niewybuchy w Malhowicach

Granat w przemyskiej sortowni odpadów niewybuchy w Malhowicach

Wczoraj przemyscy policjanci zabezpieczali dwa miejsca odnalezienia niewybuchów. Kompletny granat bojowy ujawniono w sortowni odpadów w Przemyślu a w miejscowości Malhowice, podczas prac ziemnych wykopano około 130 szt. pocisków. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczyli miejsca znalezienia niewybuchów i powiadomili saperów.

Wczoraj, tuż przed godz. 10 dyżurny komendy został powiadomiony o ujawnieniu niewybuchu na terenie sortowni odpadów w Przemyślu. Pracownik zakładu, zauważył granat ręczny, który został ściągnięty przez magnez z linii sortowniczej i leżał razem z innymi odpadami metalowymi. O znaleziosku natychmiast powiadomił dyrektora zakładu i policję. Miejsce to zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne i ustalił, że znaleziony niewybuch, to granat F1 z zapalnikiem i zawleczką. Ujawniony granat został zabezpieczony przez pirotechników, a następnie zabrany przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Rzeszowie.

Przemyscy policjanci wyjaśniają okoliczności, w jaki sposób granat znalazł się na wysypisku. W tej sprawie wszczęto postępowanie.

Zaledwie trzy godziny później policyjny pirotechnik udał się do miejscowości Malhowice, gdzie według zgłoszenia, podczas prowadzenia prac pod wykop wodociągowy natrafiono na skład amunicji w postaci granatów. Na miejsce skierowano pirotechnika, który przeprowadził rozpoznanie i ustalił, że znalezione niewybuchy to około 50 szt. granatów ręcznych, około 70 szt. granatów moździerzowych oraz 10 pocisków artyleryjskich. Niewybuchy najprawdopodobniej pochodzą  z okresu II wojny światowej.

Policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczali miejsce odnalezienia amunicji do czasu przyjazdu patrolu rozminowania. Dzisiaj saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie sprawdzili teren oraz zabrali pocisk do zneutralizowania.

Policja ostrzega!
Jeżeli podczas prac polowych znajdziemy niewybuch, należy natychmiast o tym fakcie powiadomić policję. Takiego znaleziska pod żadnym pozorem nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią

Źródło: Komenda miejska Policji w Przemyślu

Previous Uwierzyli oszustowi i stracili swoje pieniądze
Next Dwie pary z Przemyśla obchodzą Jubileusz Złotych Godów

Może to Ci się spodoba

Wypadek w Zadąbrowiu z udziałem rowerzysty

Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku w Zadąbrowiu, w którym ranny został 60-letni rowerzysta. Kierujący rowerem, mieszkaniec powiatu przemyskiego, zderzył się z suzuki, którym kierował 66-letni przemyślanin. Do wypadku doszło wczoraj

Kierujący hondą był pijany i nie posiadał prawa jazdy

Dachowaniem zakończyła się jazda 23-letniego mieszkańca gminy Żurawica, który wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi mu

Uwierzyli oszustowi i stracili swoje pieniądze

Wczoraj w Przemyślu doszło do kolejnego oszustwa. Osoba podająca się za prokuratora oszukała starsze małżeństwo. Przekonała ich, że konto należące do nich zostało zablokowane, a pieniądze, które rzekomo tam trafiły,

Młodzież odwiedziła przemyską komendę

Miejsce pracy policjantów zwiedzali dzisiaj uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Goście dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o służbie w mundurze. Poznali wyposażenia policjanta służby patrolowej i pododdziałów zwartych Policji.

Dwa zderzenia drogowe

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło minionej doby na terenie Przemyśla oraz powiatu przemyskiego. Sprawcą jednego ze zdarzeń okazał się mężczyzna, który wsiadł za kierownicę, będąc w stanie po spożyciu alkoholu.

Tragiczny wypadek w Zadąbrowiu

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Zadąbrowie. Kierujący audi najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Życia pieszego nie udało się uratować. Wczoraj przed godz.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź