Podsumowanie działań „Trzeźwy weekend” w powiecie przemyskim

Podsumowanie działań „Trzeźwy weekend” w powiecie przemyskim

Od soboty, 14 maja do niedzieli 15 maja br., na ternie powiatu przemyskiego policjanci ruchu drogowego, przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy weekend”. Funkcjonariusze ujawnili sześciu kierowców, którzy nie powinni wsiąść za kierownicę swoich pojazdów.

Od soboty do niedzieli (14-15.05.br.), przemyscy policjanci przeprowadzali działania pn. „Trzeźwy weekend”. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości przebadali ponad 900 kierujących. Nadrzędnym celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze ujawnili sześciu kierowców, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę swoich pojazdów.

W sobotę, 13 maja br., po godz. 12 w Krasiczynie, policjanci zwrócili uwage na kierującego kią. Sposób jazdy wzbudził w policjantach podejrzenie, że kierowca może być pijany. Przypuszczenia okazały się słuszne. 36-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego miał 0,98 promila alkoholu w organizmie.

Po godz. 16 w Przemyślu na ul. Buszkowickiej,  policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. W trakcie okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, u 47-letniego mieszkańca powiatu 0,54 promila.

Również w sobotę w miejscowości Krasiczyn, 60-latek kierował rowerem będąc w stanie po spożyciu alkoholu. Badanie wykazało u mężczyzny 0, 36 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

W niedzielę, 15 maja br., o godz. 11:30 w Orłach na ul. Krakowskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motocykla m-ki Suzuki. 37- latek miał 0,28 promila alkoholu w organizmie.

Natomist po godz. 17, w miejscowości Łętownia skontrolowali rowerzystę. Niestety kierujący jednośladem był nietrzeźwy, badanie wykazało 1,52 promila w jego organizmie. Mieszkaniec powiatu przemyskiego poniósł konsekwencję, otrzymał mandat w kwocie 2500 tys. zł.

Ostatni kierujący został skontrolowany w Przemyślu na ul. Mickiewicza. Jak się okazało mężczyzna był w stanie po spożyciu alkoholu. Miał 0,48 promila, a na dodatek kierował samochodem m-ki Seat, wbrew orzeczonemu zakazowi.

Trzech kierowców dopuściło się przestępstwa, a jeden odpowie za popełnione wykroczenie. Teraz wszyscy odpowiedzą za to przed sądem.

Źródło: Komenda miejska Policji w Przemyślu

Previous Pijany z dożywotnim zakazem kierowania wjachał do rowu
Next Przy przystani wodnej stanął Kamień Papieski

Może to Ci się spodoba

Wpadł z narkotykami, bo wszczął awanturę

Policjanci z Przemyśla zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę. 34-latek wpadł, ponieważ będąc pod wpływem alkoholu, awanturował się w domu. Słysząc, że rodzina wzywa Policję, uciekł. Mężczyzna usłyszał zarzut

15-latek odpowie za kradzież

Policjanci ustalili sprawcę kradzieży, do jakiej doszło w szkole w Przemyślu. Okazał się nim 15-letni uczeń tej szkoły. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem dla nieletnich. 17 maja br., przemyscy

Granat w przemyskiej sortowni odpadów niewybuchy w Malhowicach

Wczoraj przemyscy policjanci zabezpieczali dwa miejsca odnalezienia niewybuchów. Kompletny granat bojowy ujawniono w sortowni odpadów w Przemyślu a w miejscowości Malhowice, podczas prac ziemnych wykopano około 130 szt. pocisków. Funkcjonariusze

Kierował pojazdem mając 2,5 promila alkoholu

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, którego wczoraj przed godziną 17 zatrzymali do kontroli drogowej policjanci z Dubiecka. Powodem kontroli był brak zapiętych pasów przez kierującego. W

Za groźby i uporczywe nękanie został tymczasowo aresztowany

Zarzuty kierowania gróźb karalnych i uporczywego nękania usłyszał 25-letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci z Przemyśla. Sprawca groził 24-letniej byłej partnerce i stosował wobec niej stalking. Sąd, na wniosek prokuratora zastosował

Podsumowanie działań „Trzeźwy weekend” na terenie powiatu przemyskiego

Podczas minionego weekendu przemyscy policjanci, tak jak każdego dnia, dbali o bezpieczeństwo i porządek na drogach, kontrolowali kierujących oraz ich stan trzeźwości. Niestety, pomimo wielu akcji profilaktycznych oraz poważnych konsekwencji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź