Podsumowanie działań „Trzeźwy weekend” w powiecie przemyskim

Podsumowanie działań „Trzeźwy weekend” w powiecie przemyskim

Od soboty, 14 maja do niedzieli 15 maja br., na ternie powiatu przemyskiego policjanci ruchu drogowego, przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy weekend”. Funkcjonariusze ujawnili sześciu kierowców, którzy nie powinni wsiąść za kierownicę swoich pojazdów.

Od soboty do niedzieli (14-15.05.br.), przemyscy policjanci przeprowadzali działania pn. „Trzeźwy weekend”. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości przebadali ponad 900 kierujących. Nadrzędnym celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze ujawnili sześciu kierowców, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę swoich pojazdów.

W sobotę, 13 maja br., po godz. 12 w Krasiczynie, policjanci zwrócili uwage na kierującego kią. Sposób jazdy wzbudził w policjantach podejrzenie, że kierowca może być pijany. Przypuszczenia okazały się słuszne. 36-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego miał 0,98 promila alkoholu w organizmie.

Po godz. 16 w Przemyślu na ul. Buszkowickiej,  policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. W trakcie okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, u 47-letniego mieszkańca powiatu 0,54 promila.

Również w sobotę w miejscowości Krasiczyn, 60-latek kierował rowerem będąc w stanie po spożyciu alkoholu. Badanie wykazało u mężczyzny 0, 36 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

W niedzielę, 15 maja br., o godz. 11:30 w Orłach na ul. Krakowskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motocykla m-ki Suzuki. 37- latek miał 0,28 promila alkoholu w organizmie.

Natomist po godz. 17, w miejscowości Łętownia skontrolowali rowerzystę. Niestety kierujący jednośladem był nietrzeźwy, badanie wykazało 1,52 promila w jego organizmie. Mieszkaniec powiatu przemyskiego poniósł konsekwencję, otrzymał mandat w kwocie 2500 tys. zł.

Ostatni kierujący został skontrolowany w Przemyślu na ul. Mickiewicza. Jak się okazało mężczyzna był w stanie po spożyciu alkoholu. Miał 0,48 promila, a na dodatek kierował samochodem m-ki Seat, wbrew orzeczonemu zakazowi.

Trzech kierowców dopuściło się przestępstwa, a jeden odpowie za popełnione wykroczenie. Teraz wszyscy odpowiedzą za to przed sądem.

Źródło: Komenda miejska Policji w Przemyślu

Previous Pijany z dożywotnim zakazem kierowania wjachał do rowu
Next Przy przystani wodnej stanął Kamień Papieski

Może to Ci się spodoba

Piknik służb mundurowych z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu, przynajmniej dla tych najmłodszych. Jak co roku przemyskie służby mundurowe przygotowały w związku z Dniem Dziecka mnóstwo atrakcji, które nie tylko

Audi wjechało do potoku – na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu

Przemyscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Birczy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego potoku. Autem podróżowało

15-latek odpowie za kradzież

Policjanci ustalili sprawcę kradzieży, do jakiej doszło w szkole w Przemyślu. Okazał się nim 15-letni uczeń tej szkoły. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem dla nieletnich. 17 maja br., przemyscy

Młodzież odwiedziła przemyską komendę

Miejsce pracy policjantów zwiedzali dzisiaj uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Goście dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o służbie w mundurze. Poznali wyposażenia policjanta służby patrolowej i pododdziałów zwartych Policji.

Kradli alkohol, namierzył ich sklepowy monitoring

Trzech młodych mężczyzn zostało ujętych przez pracownika sklepu, a następnie przekazanych funkcjonariuszom Policji. Jak się okazało wszyscy zostali przyłapani na kradzieży alkoholu, którego wartość wyceniono łącznie na kwotę 1 700

Z narażeniem własnego życia uratowali mężczyznę z pożaru

Policjanci z Posterunku Policji w Birczy jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru, który wybuchł w domu jednorodzinnym w Birczy. Funkcjonariusze, w trosce o ludzkie życie, postanowili interweniować jeszcze przed dotarciem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź