Weekend w Przemyślu – wydarzenia

Weekend w Przemyślu – wydarzenia

Przed nami weekend, a z nim kolejne imprezy i wydarzenia, które pozwolą Wam ciekawie spędzić czas w naszym mieście.

PIĄTEK, 23 LIPCA

Spotkanie z Anną Seniuk w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Anną Seniuk, znakomitą aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, a także profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Spotkanie, które poprowadzi dr Mateusz Pieniążek, odbędzie się o godz. 18.00 w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Grodzkiej 8.

 

Spotkanie_z_Anna_Seniuk.jpeg

 

Przemyska Scena Letnia

,,Spędź wieczór z dobrą muzyką” to hasło tegorocznej Przemyskiej Sceny Letniej, która organizowana jest przez Przemyski Klub MELONIK i Miasto Przemyśl.

O godz. 19.00 na przemyskim Rynku zagra dla Państwa zespół XYZ.

 

23lipca.jpeg

 

,,Pod niebem Przemyśla” – recital na Zamku Kazimierzowskim

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ,,Zamek” w ramach XXI Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu Salezjańskie Lato zaprasza na recital najpiękniejszych arii operowych pn. ,,Pod niebem Przemyśla” w wykonaniu Voytka Soko-Sokolnickiego przy akompaniamencie Michała Baranowskiego.

Recital odbędzie się o godz. 20.00 na dziedzińcu Zamku Kazimierzowskiego (w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych Organizator zaprasza do sali widowiskowej).

 

niebo.jpeg

 

Kolejowa wycieczka ze Stowarzyszeniem Linia 102 na trasie Przemyśl-Medyka-Przemyśl

Stowarzyszenie zabierze nas w kolejową przygodę o godz. 18:00 na szlak kolejowy pociągiem osobowym relacji Przemyśl-MEDYKA-Przemyśl. Więcej szczegółów poniżej.

 

Linia 102.jpeg

 

SOBOTA, 24 LIPCA

Przemyska Scena Letnia

O godz. 19.00 na przemyskim Rynku wystąpi Krzysztof Polnik (akordeon).

 

24lipiec.jpeg

 

NIEDZIELA, 25 LIPCA

Przemyska Giełda Staroci

Przemyska Giełda Staroci to nie jest zwyczajny pchli targ. Tutaj pośród pozornie pozbawionych wartości starych mebli, porcelany, książek, lamp i obrazów bystre oko kolekcjonera, hobbysty, czy po prostu miłośnika przedmiotów z duszą z pewnością wypatrzy prawdziwe perły minionej epoki.

Giełda odbędzie się od godz. 7.00 do 13.00 przy I Liceum Ogólnokształcącym (ul. Słowackiego 21).

 

giełda star 07.2021 (002).jpeg

 

Przemyska Scena Letnia

Tradycyjnie o godz. 19.00 na zakończenie weekendu zagra dla Państwa zespół ,,The Once” w składzie Patrycja Gołąb (śpiew) i Patryk Nowak (gitary).

 

25lipiec.jpeg

 

XXI Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato

W ramach Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu Salezjańskie Lato w kościele Salezjanów o godz. 19.00 odbędzie się koncert Jakuba Kapały (organy) i Marcina Kucharczyka (organy). W programie utwory J.S. Bacha, G.F. Haendel, G. Boelmana.

 

Plakat Festiwalu z logo wydarzenia i programem, który znajduje się w treści komunikatu

Źródło: Urząd Miejski w Przemyślu

Previous Już za nami Forteczny Rajd Rowerowy „Twierdza Przemyśl”
Next Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!

Może to Ci się spodoba

Dwa nowe murale w mieście

Murale, czyli malowidła zdobiące ściany budynków, wkraczają coraz mocniej w pejzaż polskich miast. Przemyśl również może się pochwalić rosnącą kolekcją. W ostatnich dniach przybyły w Przemyślu dwa nowe murale, ściśle

Pamiętamy o bohaterach spod Monte Cassino

78 lat temu patrol 12. Pułku Ułanów Podolskich pod wodzą przemyślanina porucznika (wkrótce przed śmiercią awansowany do stopnia kapitana) Kazimierza Gurbiela wkroczył do ruin klasztoru benedyktynów na Monte Cassino i zatknął na

W 21 szkołach ruszył projekt Małopolska Chmura Edukacji

Program Małopolskiej Chmury Edukacyjnej ma umożliwić uczniom kontakt z uczelnią, zmniejszyć wykluczenie edukacyjne poza dużymi miastami i zainteresować kierunkami studiów zgodnymi ze specjalizacją regionu. W pilotażu bierze udział 21 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. Zdaniem ekspertów

Oddaliśmy hołd bohaterom powstania warszawskiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zabrzmiały w naszym mieście syreny, które były symbolicznym wyrazem pamięci, patriotyzmu i oddania hołdu wszystkim osobom, które stanęły do nierównej walki z okupantem podczas powstania warszawskiego.

Internauci czytają coraz więcej książek

Od stycznia do końca września 2016 roku w mediach społecznościowych pojawiło się 58 tys. deklaracji o trwających, planowanych lub przeczytanych książkach. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2014 roku

ZAPRASZAMY NA POWITANIE LATA!!!!

Mamy zaszczyt zaprosić Was na piknik rodzinny pt. „Powitanie Lata”! Będzie to niezapomniane wydarzenie, które odbędzie się 25 czerwca br. przy Villi Bolestraszyce. Czekają na Was ciekawe wystąpienia artystyczne oraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź