Oszustwa przy sprzedaży w internecie, Bądźmy ostrożni

Oszustwa przy sprzedaży w internecie, Bądźmy ostrożni

Oszuści nie próżnują, co rusz wymyślają nowe metody, aby wyłudzić jak największą sumę pieniędzy. 44-letni mieszkaniec Przemyśla został oszukany przez osobę, która odpowiedziała na jego ogłoszenie o sprzedaży mebli. Mężczyzna, klikając w przesłany link, umożliwił przestępcy dostęp do swojego rachunku bankowego. Stracił w ten sposób blisko 9 tysięcy złotych.

11 sierpnia, przemyscy policjanci przyjęli zgłoszenie o oszustwie od 44-letniego mieszkańca Przemyśla. Mężczyzna na popularnym portalu ogłoszeniowym wystawił na sprzedaż meble młodzieżowe i oczekiwał na potencjalnego kupca. Dwa miesiące po wstawieniu ogłoszenia, na komunikator otrzymał zapytanie od zainteresowanego kupnem mebli, czy ta oferta jest aktualna. Po otrzymaniu wiadomości, że meble są na sprzedaż, osoba zadeklarowała, że chce je kupić.

Po krótkiej wymianie wiadomości, potencjalny kupiec przesłał sprzedającemu link, w który 44-latek kliknął. Został wtedy przekierowany do strony, na której wybrał nazwę swojego banku oraz wpisał  swoje dane.

Mężczyzna oczekiwał na potwierdzenie z banku, że kwota 500 zł, jaką oczekiwał za meble została wpłacona, niestety już po chwili przemyślanin dostał powiadomienie, że na jego koncie bankowym zostały utworzone 4 karty wirtualne. Z rachunku wypłacone zostały pieniądze w kwocie 1200 zł, a na jego dane została zaciągnięta pożyczka w kwocie ponad 6 tysięcy złotych. 44-latek był pełnomocnikiem żony, miał dostęp do jej rachunku, to sprawiło, że środki z jej konta zostały przekazane na jego rachunek i wypłacone przez oszusta. Mężczyzna w ten sposób stracił blisko 9 tysięcy złotych.

Przemyscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Nie korzystajcie nigdy z linków, które przychodzą w wiadomościach. Najbezpieczniej jest wpisać samodzielnie adres internetowy strony danego serwisu ogłoszeniowego lub banku. Sprawdzajmy zawsze, czy witryna jest bezpieczna. Jeśli korzystamy z kodów autoryzacyjnych przesłanych SMS-em przez bank lub inne instytucje sprawdzajmy zawsze, czy zawiera polskie znaki.

Źródło: Komenda miejska Policji w Przemyślu

Previous Dwa nowe murale w mieście
Next Wizyta węgierskiej delegacji w Przemyślu

Może to Ci się spodoba

Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL –

Monitorowanie drogowego przewozu towarów

14 kwietnia 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odbyło się drugie robocze spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

Kompostownik ogrodowy: jak założyć kompostownik w ogrodzie?

W trakcie prac w ogrodzie powstaje duża ilość odpadów organicznych: trawa, skrawki gałęzi, kora itp. Niektórzy wrzucają to wszystko do pobliskiego wąwozu lub spalają. Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że wszystkie te

Małopolscy policjanci zabezpieczyli kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy i zapobiegli bójce kiboli

31 marca br na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana znajdującym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Wisły Kraków oraz Lecha Poznań. Tego rodzaju

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź